ISMERTETŐK

Vakok és Gyengénlátók Csongrád Megyei Szervezete

6721 Szeged, Bocskai u. 11.
Tel: 62/425-087
Ügyfélfogadás: hétfő-csütörtök: 8-15 óra között

Hangoskönyvtár:

6720 Szeged, Stefánia 1.
Nyitva: hétfő-péntek 13-17 óra között

Körzeti csoportok

6600 Szentes, Ady E. u. 36.
Móricz Zsigmond Művelődési Ház
Ügyfélfogadás: minden hétfőn 14-15 óra között

6900 Makó, Hajnal u. 22.
Civil Szervezetek Klubja
Ügyfélfogadás: minden pénteken 10-12 óra között

6800 Hódmezővásárhely, Arany J. u. 8.
"Arany-ház"
Ügyfélfogadás: minden csütörtökön 15-16 óra között

6640 Csongrád, Szentháromság tér 8.
Művelődési Központ
Ügyfélfogadás: minden második kedden 14-15 óra között

Országos Központ

Budapest, Hermina út 47. 1146
Levélcím: Pf. 44. 1406
Főtitkár: Erhartné Dr. Molnár Katalin
Tel: 06-1-384-5028
E-mail: mvgyosz@matavnet.hu
Honlap: www.mvgyosz.hu
Ingyen hívható információs vonal: 06-80-201-204
Árueladás: Budapest, Hermina út 47.
Ügyfélfogadás:
Kedd: 10-12/12.30-17.30 óráig
Csütörtök: 10-12/12.30-16 óráig
Péntek: 8.30-12 óráig

Kik lehetnek a szövetség tagjai?

1. A szövetségnek rendes, pártoló és tiszteletbeli tagjai lehetnek.
  2. Rendes tag (a továbbiakban tag) lehet
    • minden Magyarországon élő, 14. életévét betöltött vak és gyengénlátó magyar állampolgár,
    • az állandó tartózkodásra jogosító személyigazolvánnyal rendelkező bevándorolt, valamint
    • a magyar hatóságok által menekültként elismert személy.

Az a személy, akinek látáscsökkenése a Masche-táblázat szerint a 67%-ot eléri, vagy meghaladja, de a 95%-ot nem éri el, gyengénlátó, az pedig, akinek látátscsökkenése a 95%-ot eléri, vagy azon felül van, vaknak minősül.
  3. Pártoló tag lehet az a személy, aki aktívan részt vesz a szövetség munkájában, és akit ezért a megyei elnökség a szervezet pártoló tagjaként felvesz. Jogi személy is lehet pártoló tag.
  4. Tiszteletbeli tag az a magyar és külföldi állampolgár lehet, aki a szövetség célkitűzéseinek megvalósításában kimagasló érdemeket szerzett, és akit ezért az Országos Elnökség tiszteletbeli tagként felvesz.

A tagok felvétele

1. A tagfelvétel önkéntes jelentkezés alapján történik. A felvételi kérelmet írásban, vagy szóban, az állandó lakhely (tartózkodási hely) szerint illetékes megyei szervezetnél kell előterjeszteni.
  2. A felvételi kérelemhez - szóbeli kérelem esetén is - vagy a személyi járadékot megállapító határozatot kell bemutatni, vagy a 30 napnál nem régebbi keletű, területileg illetékes szemszakorvosi véleményt mellékelni, amely tartalmazza a látáscsökkenés mértékét. Valamint aki fogyatékossági támogatásban részesül látásromlása miatt.
  3. A tagfelvételre jelentkező az elutasító határozat ellen fellebezhet az írásbeli közlés kézhezvételének napjától számított 30 napon belül első fokon a megyei szervezet elnökségéhez, másodfokon pedig - ugyanilyen határidőn belül - az Országos Elnökséghez.
  4. A tagfelvétel szabályos menetét és a folyamatos tagnyilvántartást az Országos Hivatal köteles ellenőrizni, és tapasztalatairól az Országos Elnökséget évenként tájékoztatni.

A tagok jogai és kötelezettségei

1. A tagok jogai
    • részt vhetnek a szövetég egyesületi életében
    • javaslattal, indítvánnyal, bírálattal, vagy panasszal fordulhatnak a szövetség bármely szervéhez
    • tagjai lehetnek a szövetség bármely testületének
    • igénybe vehetik a szövetség által nyújtott kedvezményeket, szociális és kulturális szolgáltatásokat, részt vehetnek a szövetség rendezvényein, előadásain, tanfolyamain
    • 18. életévének betöltésétől minden tag választó és választható
    • a közlekedési kedvezmények a 14. éven aluli gyermekeket is megilletik, de más kedvezményben és szolgáltatásokban is részesülhetnek.
  2. A tagok kötelességei
    • tevékenységükkel, életmódjukkal mozdítsák elő a szövetség célkitűzéseinek megvalósítását,
    • tartsák be az alapszabály rendelkezéseit
    • fizessék a tagdíjat.